Z historie festivalu

V roce 2015 na festivalu zahrály tyto kapely:

 

Poletíme?post1

Skupina dobře vypadajících mužů hrající original banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké. Respekt to Waldemar Matuška, Voskovec a Werich, Jiří Šlitr a Semafor, Ivan Mládek, Divadlo Sklep a Jára Cimrman.

Složení kapely
Rudolf Brančovský – banjo, kytara, zpěv
Jáchym Hájek – trubka
Pavel Križovenský – saxofon, příčná flétna
Vojta Konečný – housle
Ondřej Hájek – piano
Honza Beran – basová kytara
Michal Jež – bicí

 

AV Band

Áda Vitáček – bicí, zpěv (působil v kapelách: Plexis, Visací zámek, F.A.S., Wanastowi Vjecy, Orlík, Svatý Vincent, Původní Bureš, Explose, Doktor Triceratops, Den D / Plán B, S.F.I. )
Vláďa Bohy Boháček – zpěv (působil v kapelách: Enkláva, Maffia)
Robert Bob Solař – baskytara (působil v kapelách: Rumbaba, Happy Dog, Witchplanes, Sweet Pain, Maffia, Kámen úrazu)
Jarda Valášek – kytara (působil v kapelách: Atlantik, Exploze, Dr. Rýdl – Bivoj, kapela Jany Robbové, Motor, Explose)

více o kapele…

ada

 

SimplyFight

Rocková energie a čistá radost z hraní!
Zažijte na vlastní kůži nejnezaškatulkovanější brněnskou partičku Simply Fight,
spojující ve své autorské tvorbě nespojitelné.
Tomáš Marek – kytara, zpěv
Dan Marek – kytara, zpěv, klávesy
Vojta Marek – basa, zpěv
Karel Urban – bicí
více o kapele…

dsc-1649

 

Ivan Smýkal
všestranný hudebník a skladatel

ivan-smykal

 

Let Rourou
Rock’n’roll-blues ze Žďáru nad Sázavou
cwnDt1Ffs-T0m3iU2CSbXpG6mgUmST4T
(H)ELL&HYNGUS
Mladí muzikanti Eliška Nešťáková a Hynek Tříška zahrají legendy Rock’n’Rollu, vlastní tvorbu a srdcové covery písní od AC/DC a Nirvany na elektrické kytary.
hyngus hell š

 


DĚVČICE

Kapela Děvčice působí pod obcí Podolí u Uherského Hradiště, hraje vlastní autorské písně, ale také písně lidové ve folkové podobě.

Radka Ondrejková – cimbál, kytara, baskytara, cajon, zpěv + hudba k textům, hudební úpravy
Nela Janásová – baskytara, bongo, cajon, rytmika, zpěv
Klára Maťašová – housle, viola, cajon, rytmika, zpěv
Táňa Zatloukalová – kytara, rytmika, zpěv
Věra Hvězdová – příčná, zobcová, altová flétna
Jana Králíčková – housle

více o kapele…

 

ddd

 

 

V roce 2014 jste na festivalu viděli také tyto kapely:

 

CM Púčik775632_408392219251963_1661697497_o

CM Púčik na vánoce 2013 zahrála dětem ve Vilšanském dětském domově a v dětském domově v Tjačevě na Ukrajině. Jsme proto rádi, že tato cimbálová muzika, vystoupí i na festivalu “Zastávka Dalečín”. Primášem CM Púčik je Vojta Konečný, který hraje i v kapele Poletíme? Na housle vám zahrají Anežka Konečná, Petr Konečný, Jan Knettig, Jiří Truhláš. Na violu vám zahraje Eda Biskup a Josef Klobúčník; na flétnu a klarinet hraje Nikola Dufková a na cimbál Jan Tarabus. Na kontrabas hrají Kamil Kristen a Andrej Malinič.

 

 

 

 

CM Záletnícimaxresdefault

Primáš CM Záletníci, Ondra Nakládal, se také účastnil koncertování v dětských domovech na Ukrajině. Kromě Ondry v kapele hrají Lubor Kadala (terc), Zdeněk Heřman (cimbál), Honza Londa (kontr) a Petr Heřman (basa).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svěží zelenina

čerstvá zelenina

Kapela Svěží zelenina vznikla cca kdysi na podzim roku 2005 v Náchodě, kdy se po předchozím dlouhém domlouvání v restaraiation/ci Port artur sešlo několik jejich členů v prostorách klubu VOKO, aby si společně zajamovali. O týden později už byla kapela téměř v takové sestavě jako dnes a první souložení s hudbou mohlo začít. 

 

 

 

 

 

 

 

IGNIS – Ukrajinská vokálně instrumentální kapelaIgnis

Skupina Ignis byla založena v roce již 1969, po několikaleté odmlce obnovila svoji činnost znovu v roce 1999. Kapela hraje jak v komorním prostředí, tak i pro velké události. Hudebníci mohou rozproudit publikum do té míry, že je nechce nechat přestat hrát. Kapela Ignis zpívá pro lidi a s lidmi.

 

 

 

 

 

 

 

Rabies

RAbies

Kapela se dá charakterizovat jako California Venice Vysočina beach band, hrající muzejní melodický punkrock. Banda hudebně nevyřáděných hotentotů z rodné Vysočiny poslouchající a inspirující se kapelami z 90. let z Californie, jenž na nich zanechaly určité stopy, které se muzikou snaží doposud vyléčit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hoochie Coochie BandHoochie

Jedná se o brněnskou bluesovou skupinu, která byla založena v roce 1995, a která se pravidelně účastní bluesových festivalů nejen v České republice.

 

 

 

 

ReelREEL

Reel je slovenská rocková indie kapela. A jak se Reel vidí? Takto se sami popsali: “Reel, nezávislá rocková indie partička zložená prevažne z ľudí s punkovou minulosťou sa sformovala začiatkom roku 1993 okolo kapelníka, gitaristu, speváka a skladateľa Stana “Mosquito” Petráša. K vtedajším členom kapely patrili: Rišo „Šléma“ Holický a Braňo Ščepánek. Neskôr sa ku kapele pripája klávesák Maroš Parák a gitaristi Martin Orth a Andrej Waschek. Ku kapele patril od začiatku textár, supervízor a guru Miro “River Salome” David (spolupráca s legendárnymi AC+, Einleitungszeit). Kapela v tom istom roku vydáva svoj prvý štúdiový album a neskôr dva demo albumy: “Brutálna lyrika” a “Mosquito (Náramne prítulný živočích)”. Do diskografie kapely však patrí aj neznámy demo album pre priateľov„Se mnú“. Počas existencie kapely sa vystriedalo viacero spevákov, speváčok (Mário Máder, Fero Fiľakovský, Eva Bernhauserová, Alexandra Suchá a Andrej Anderko) a Riša vymieňa Laco Jursa. V roku 2004 sa do kapely vracia gitarista, spevák a skladateľ Andrej Waschek, už ako frontman a skupina doplnená o sólovú gitaru Vlada Nováka (AC+) a speváčku Ninu Novákovú, vydáva demo album “Imagine Such A Night”. V roku 2005 vo vlastnej réžii vydáva svoj prvý štúdiový singel “Rádio Jerevan”. Ten sa v roku 2011 nanovo nahral v Slovenskom rozhlase a priebežne zaznieva slovenským rádio-éterom. Svojho času sa Reel podieľal na projekte s Petrou Kepeňovou. V tomto období sa ku kapele pridáva aj klávesák Martin Kahan. Po dlhodobom prerušení a opätovnom návrate frontmana, REEL začína koncertovať a koncom februára 2013 nahráva v Tonstudiu Rajchman v Dolných Bojanoviciach epééčko “Like U”. Kapela momentálne koncertuje v zostave Stano, Braňo, Laco, Maťo a Andrej.”