O festivalu

Festival Zastávka Dalečín je celý den skvělé zábavy. Nejenom hudba, ale také turistika, výstavy a troška lehkého sportu.

Kde se festival odehrává?

Festival se odehrává v obci Dalečín, která se nachází v okrese Žďár nad Sázavou. Obec Dalečín se nachází na východním okraji Českomoravské vrchoviny v sevřeném údolí horního toku řeky Svratky při prahu vodárenské nádrže Vír. K obci náleží místní části Veselí a Hluboké, které se rozkládají na levobřežních svazích VN Vír. Krajina v okolí obce se jeví atraktivní z hlediska rekreačního využití a turistiky. O ekologické kvalitě území svědčí i skutečnost, že byla zařazena do přírodního parku Svratecká hornatina. Více se dovíte na stránkách obce Dalečín.

Během festivalu se postaráme o vaše žaludky. Na festivalu budou připraveny grilované speciality (kýta na grilu, steaky), uzené vídeňské párečky, zákusky, buchty a mnoho dalších pochutin. Postaráme se také o vaši žízeň – na festivalu si můžete zakoupit kromě piva také výborné moravské víno, slivovici, medovinu a mnohé jiné.

Kde se můžete ubytovat?

Třeba na “výletišti”, kde bude k dispozici nové sociální zařízení nebo můžete stanovat přímo u hradu (v areálu festivalu), kde pro vás bude připravena tekoucí voda a mobilní WC. Náročnějším návštěvníkům festivalu můžeme doporučit ubytování ve skiareálu, v penzionu u sjezdovky, v Unčíně, penzionu Horácko v Unčíně nebo ve Velkých Janovicích. Přehled ubytování najdete i na stránkách obce.