Program festivalu

 

Pro rok 2017 jsme si pro vás připravili další turistické trasy. Tento rok budou čtyři a to různě náročné, aby se mohli zúčastnit i turisté méně zdatní. Výchozí místo všech tras je od zříceniny hradu v Dalečíně. Start je v 8:00 a budou pro vás připraveny mapky a rady od pořadatelů.

 

Trasa první – 8 km:  kolem Dalečína. Nejprve se podíváte na Ostrou skálu a dále  na vrchol skiareálu (640 m), odkud je krásný výhled na celou vesnici Dalečín.Od skiareálu po hřebenech okolních kopců do obce Unčín. Cestou je vyhlídka na obec Velké Janovice.Z Unčína trasa vede zpět do Dalečína. 

 

Trasa druhá – 13 km:  na  Padovskou skálu. Z Dalečína po zelené turistické značce až na vrchol kopce Na Jedli (728 m). Dále pokračuje značka oranžová po hřebeni nad obec Hluboké,  kde je překrásná vyhlídka na hráz přehrady Vír .Odtud  na vyhlídkovou skálu s názvem Padovská. Závěr trasy vede krásnou přírodou okolí Svratky zpět do Dalečína.

 

Trasa třetí – 14 km:  ke skále Baba a dědek. Z Dalečína na kopec s názvem Pod Vršky (638m), směr na obec Strachujov, dále po oranžové do obce Unčín. Zde se trasa napojí na červenou turistickou značku směrem na Jimramov. Od kopce Jahodná vás opět oranžová značka zavede k vyhlídce na Jimramov a  ke skále s názvem Baba a Dědek (680m).  Dále do obce Ubušín a odtud stále po oranžové na Šípův kopec (700m) a  traviny Na Šípovci, odkud  je krásný výhled na obce Unčín a Strachujov.Pod Šípovcem se trasa napojí na červenou turistickou značku zpět do Dalečína. 

 

Trasa čtvrtá – 20 km:  ke kostelu sv. Michaela archanděla ve Vítochově. Kolem Vírské přehrady k Vítochovskému potoku a podél něj na červenou turistickou značku až de až ke gotickému kostelíčku sv.Michaela archanděla z první poloviny 13.století. Trasa pokračuje po zelené turistické značce přes obec Písečné až na rozcestník Pletenice a dále po žluté značce přes obec Velké Janovice zpět do Dalečína.

 

Další program festivalu:

od 14.00 hodin 

  • Petanque
  • Ruské kuželky
  • Skákací hrad pro nejmenší
  • Výstava fotografií “Krásy Vysočiny”
  • Divadelní představení pro malé i velké

Od 16.30 hod k hudebních vystoupení

  • Spolektiv
  • Nosislové
  • Svěží zelenina
  • Funky Chicken
  • Der Šenster Gob

Tradičně na vás čeká bohaté občerstvení jako steaky, vepřové kýty na grilu, klobásy z udírny, řecký salát.

V malé kavárně budou koláčky, různé zákusky, káva, čaj.

Na zapití pivo, víno, nealko, ale i slivovice a jiné lihoviny.

Věříme, že každý, kdo náš festival navštíví, tu prožije příjemný den plný zážitků.

 

 

Spolektiv

Skupina hraje osobitě zaranžovaný art-folk s důrazem na kvalitní texty, všichni hráči střídají několik hudebních nástrojů.

Renata Švecová – zpěv, perkuse
Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon
Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon
Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor
Jirka Regásek – baskytary

www.spolektiv.cz

spolektiv-slider-3-1170x500

 

 

Nosislové

iOEUCwDhRFx6RmYfWpx7FkvD854m4xMI

 

Funky Chicken

Kapela Funky Chicken působí na hudební scéně od počátku roku 2014. Hraje vlastní skladby inspirované velikány jako je James Brown, Jamiroquai, Tower OfPower nebo Monkey Business či JAR. V českých textech s humorem a nadsázkou (pro funky kapelu vlastní) pojednává o radostech i starostech moderního muže, o vztazích, ale i o běžných situacích jako je návštěva bazénu nebo diskotéky, ve kterých hledá poetiku a vtip.

Martin Sedlák – zpěv
Honza Shanny Fňukal – klávesy, zpěv, rap
Honza Kotík – kytara, zpěv
Miroslav Zachovalý – basa, zpěv
Honza Hooxx Slawinski – bicí
Marek Fishboun Fischer – trubka

www.funkychicken.cz

5p1GV6Yp5D_2dk-a-Q-urKK-HZ-GaQdv

 

Svěží zelenina

Kapela Svěží zelenina vznikla cca kdysi na podzim roku 2005 v Náchodě, kdy se po předchozím dlouhém domlouvání v restaraiation/ci Port artur sešlo několik jejich členů v prostorách klubu VOKO, aby si společně zajamovali. O týden později už byla kapela téměř v takové sestavě jako dnes a první souložení s hudbou mohlo začít. 

sEmiHcNWWNUed9y7HCP3Je-_5jVoMTa0

 

Der Šenster Gob

Der Šenster Gob je akustická kapela hrající židovskou, romskou a balkánskou hudbu a cestující při tom po celé Evropě v romantickém zeleném karavanu.
Z původního tříčlenného, výhradně (speed) klezmerového mužského tria se postupem času stala kapela čtyřčlenná, nejen klezmerová a také víc zpívající, krásná a místy občas dokonce i smutná.

Anežka Konečná – housle, zpěv

Jan Vítů – kytara, zpěv

Matěj Heinzl – klarinet, saxofon, zpěv

Vojtěch Vasko – kontrabas, zpěv

ZRfbaRJmlsZYxhd_LMuCcokzlcRwNyjv